Mozilla Firefox برای جلوگیری از بین رفتن تصادفی اطلاعات تایپ شده در فرم ، کلید backspace مرورگر را غیرفعال می کند.

در سال 2014 ، Google با استفاده از کلید backspace امکان بازگشت به صفحه قبلی را از بین برد زیرا می توانست باعث از بین رفتن داده های وارد شده به فرم های صفحه فعلی شود.این باگ توسط توسعه دهندگان گوگل در صفحه وبلاگ ارایه شد

هفت سال پیش ، موزیلا بحث دراینخصوص را در وبلاگ خود به اشتراک گذاشت که آیا کلید backspace غیرفعال شود یا نه اما در آن زمان تصمیم گرفت که تغییری ایجاد نکند.

حذف backspace در فایرفاکس

بعد از شش سال ، سرانجام موزیلا تصمیم گرفت این تغییر را اجرا کند ، زیرا Firefox و Internet Explorer 11 تنها مرورگرهایی هستند که از این میانبر صفحه کلید پشتیبانی می کنند.

“برای جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات کاربر هنگام پر کردن فرم ها ، اکنون کلید Backspace به عنوان یک میانبر ناوبری برای” بازگشت به یک صفحه “غیرفعال شده است. برای فعال کردن مجدد میانبر صفحه کلید Backspace ، می توانید about: config preference browser.backspace_action را به 0 تغییر دهید. همچنین می توانید به جای آن از میانبر توصیه شده Alt + Arrow (فرمان + فلش چپ در Mac) استفاده کنید ” که بعنوان بروزرسانی های فایرفاکس اعلام شده است.

طبق گفته TechDows ، که اولین بار در مورد این تغییر گزارش داد ، این تغییر اکنون در جدیدترین نسخه Firefox برای آزمایش کاربران فعال شده است.

لینک مطلب:

4000 حمله روزانه سایبری از زمان شیوع ویروس کوید 19 در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code