Google Chrome اکنون در ویندوز 20٪ حافظه کمتری از بین می برد
گوگل می گوید که آخرین نسخه Google Chrome با صرفه جویی عمده در حافظه در سیستم های ویندوز همراه است و مصرف انرژی و پاسخگویی کلی را بهبود می بخشد.

Google Chrome 89 که اوایل این هفته عرضه شد ، با پیشرفت قابل توجهی در مدیریت حافظه ویندوز همراه است ، زیرا مرورگر به 22٪ حافظه کمتری نیاز دارد.

به گفته مارک چانگ ، مدیر محصولات Chrome ، نسخه جدید همچنین دارای 8٪ صرفه جویی در حافظه و تقریبا 3٪ در پردازنده گرافیکی است.
چانگ توضیح داد: “ما با استفاده از PartitionAlloc ، تخصیص دهنده حافظه پیشرفته خود ، که برای تأخیر در تخصیص کم ، بازده فضا و امنیت بهینه شده است ، به این مهم دست یافته ایم.”

گوگل مدتی است که برای مدیریت حافظه در موتور مرورگر Blink  ، از PartitionAlloc متمرکز بر امنیت استفاده کرده است.

هشدار مهم به همه کاربران: Google Chrome را بلافاصله بروزرسانی نمایید

 

هیولاهای کوکی در رژیم

گوگل می گوید صرفه جویی در حافظه مشابه در آخرین نسخه Chrome در زمینه مدیریت حافظه برگه مرورگر ، به 8٪ RAM کمتر (تا 1GiB) مورد نیاز است.

چانگ اضافه کرد: “Chrome اکنون با از بین بردن حافظه ای که برگه پیش زمینه به طور فعال از آن استفاده نمی کند ، مانند تصاویر بزرگی که خارج از صفحه پیمایش کرده اید ، حداکثر 100 مگابایت در هر برگه را که معمولا بیش از 20٪ حافظه مورد نیاز هر برگه در وب سایت های معروف است  لازم دارد.”

“Chrome همچنین در حافظه پس زمینه macOS رد پای حافظه خود را کاهش می دهد ، کاری که مدتی است در سیستم عامل های دیگر انجام می دهیم.”

نسخه اندروید نیز دوباره بروزآوری  شد که منجر به بارگذاری سریعتر صفحه و زمان راه اندازی و 5٪ استفاده از حافظه کمتر شد.

برای جمع کردن همه اینها ، Google پاسخگویی کلی مرورگر وب را تا 9٪ بهبود داده و به 65٪ بهبود نمره تأثیر انرژی اپل برای برگه های پس زمینه دست یافته است.

با انتشار Google Chrome 87 در نوامبر 2020 ، Google عملکرد مرورگر وب را بهینه سازی کرد که منجر به 25٪ شروع سریعتر و 7٪ بارگیری صفحه سریعتر در حالی که از حافظه کمتری استفاده می کنید ، می شود.

Google Chrome 85 به دلیل تکنیک جدیدی برای بهینه سازی کامپایلر معروف به Profile Optimized Optimization (PGO) ، تا 10٪ بارگذاری سریعتر صفحه را تحویل می دهد.

چانگ در پایان گفت: “ما بسیار هیجان زده هستیم که این پیشرفت های عملکرد را برای شما به ارمغان می آوریم و کارهای بیشتری در انتظار شماست ، پس با ما همراه باشید.”

 

آسیب پذیری های متعدد در Google Chrome امکان اجرای خودسرانه کد را دارد هرچه سریعتر بروزآوری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code