Google در حال غیرفعال کردن برنامه هایی است که می توانند همه برنامه های دیگری را که نصب کرده اید مشاهده کنند
در حالی که Google همچنان سیاست های حفظ حریم خصوصی و امنیتی خود را به روز می کند ، اکنون تغییر مهمی در Android ایجاد کرده است که توانایی مشاهده برنامه های Android برای مشاهده سایر برنامه های نصب شده روی دستگاه شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در اطلاعیه اخیر توسعه دهندگان ، Google به روزرسانی خط مشی های خود را ارائه داده است که “قابلیت مشاهده برنامه گسترده” در Android 11 یا بالاتر را محدود می کند. قابلیت مشاهده برنامه گسترده عملکردی است که به برنامه ها امکان می دهد از دستگاه شما سوال کنند و به طور بالقوه ببینند چه برنامه های دیگری را نصب کرده اید. گوگل می گوید اطلاعات مربوط به سایر برنامه های نصب شده روی دستگاه را اطلاعات حساسی می داند و برای کمک به افزایش حریم خصوصی کاربر این تغییر را انجام می دهد.

به طور خاص ، Google می گوید که هر برنامه ای مجاز به استفاده از فراخوانی QUERY_ALL_PACKAGES نیست ، که لیستی از هر برنامه را در دستگاه Android شما برمی گرداند ، در حالی که این قابلیت محدود به برنامه هایی با موارد خاص استفاده خاص خواهد شد.

سه روش برای افشای برنامه های جاسوسی در تلفن همراه

انواع برنامه هایی که مجاز به دید گسترده برنامه هستند شامل برنامه هایی مانند مدیر فایل ، مرورگرها ، برنامه های ضد ویروس و سایر برنامه ها هستند که بدون دسترسی عمیق به برنامه های دیگر در دستگاه شما به سادگی نمی توانند کار کنند ، به این معنی که اطمینان از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهید بود که این نوع برنامه ها از مکان های امن و قابل اعتماد است.

بعلاوه ، در آینده ، گوگل می گوید که توسعه دهندگان باید استفاده از تماس های دید گسترده برنامه را به درستی توجیه کنند یا مجوز برنامه را برای مشاهده مانیفست برنامه دستگاه حذف کنند. از اول آوریل ، Google به توسعه دهندگان مهلت 30 روزه فرصت می دهد تا در پاسخ به خط مشی جدید ، برنامه های خود را ویرایش یا به روز کنند. با این حال ، توسعه دهندگانی که تا 5 مه رعایت نکنند ، خطر حذف یا حذف فهرست برنامه هایشان از فروشگاه Google Play را دارند.

طی سال گذشته یا حدوداً ، Google به آهستگی مجوزهای برنامه را در Android تحت فشار قرار داده است ، و این اقدام اخیر برای محدودیت شدید دید گسترده برنامه ها ، گام کوچک اما مهم دیگری برای افزایش امنیت برنامه ها و دستگاه های ما است. با توجه به اینکه Google از ماه نوامبر توسعه دهندگان را مجبور به ساخت برنامه هایی برای Android 11 و بالاتر می کند ، باید شاهد پیشرفت چشمگیر امنیت Android باشیم.

 

استفاده از Stalkerware هنوز یک مسئله مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code