10 درس  19  COVID : تأملاتی در مورد یک سال همه گیری
یک سال کامل از آغاز رسمی همه گیری می گذرد. شرایط جدید و چالش برانگیز به ما چه آموخته است؟

یک سال پیش ، در 11 مارس ، سازمان بهداشت جهانی رسماً یک بیماری همه گیر اعلام کرد. هر یک از ما سال گذشته را به شکلی متفاوت سپری کرده و تجربیات منحصر به فرد خود را بدست آورده ایم . اما برخی موارد مشترک برای همه قابل تعمیم است. ما در مورد بد صحبت نمی کنیم در عوض ، بگذارید روی چیزهای خوب تمرکز کنیم. در 365 روز گذشته چه درسهای مفیدی آموخته ایم؟

1. شستن دستها ، و نه تنها قبل از غذا خوردن

فقط 3000 سال طول کشید تا توده ها عقاید بقراط و ابن سینا را به قلب خود جلب کنند. اکنون این همان چیزی است که من پیشرفت می نامم.

این روزها ، ما نه تنها یاد گرفته ایم که دستان خود را بشوییم بلکه تلفن ها نیز قابل تمیز کردن هستند. ایزوپروپیل الکل بهترین راه برای دفع میکروب از دستگاه های هوشمند است. ( اینجا و اینجا )

اگر انسان برای یک لحظه جنبه میکروبیولوژیکی را کنار بگذارد ، متوجه شده است که تصاویر اینستاگرام در صفحه تمیز به مراتب بهتر از صفحه کثیف هستند. همچنین ، حذف لایه های رسوبی قدیمی از بلندگو و میکروفون کیفیت صدا را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

2. ماسک زدن

برخی از کشورها این عمل را کمی زودتر از کشورهای دیگر توسعه دادند ، اما استفاده عمومی از ماسک در جهان در سال 2020 اتفاق افتاد.

عده کمی استدلال می کنند که رعایت دیگران در صورت عطسه داشتن هم آسان است و هم کار درستی است. اما قبل از سال 2020 ، ظاهر شدن با نقاب در ملا ء عام در اروپا یا آمریکا مانند این بود که خود را عجیب و غریب معرفی کنید  مثلاً با لباس تولد در خیابان قدم زدن.

امروز ، عکس این قضیه صادق است: اکثر مردم در صورت عدم پوشش ، اکنون احساس ناراحتی می کنند.

3. کار در خانه و کار از راه دور

کار در خانه باعث آرامش بیشتر ما در مورد برخی موارد شده است. برخی از افراد ممکن است هنوز در خانه با کفش های چرمی لکه دار قدم بزنند اما برای اکثر مردم ، پایان دادن به لباس دفتر کار بوده است .

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

آنچه در گذشته به عنوان یک لباس شب در نظر گرفته می شد ، امروزه کمی هوشمندتر شده است. ترازوهای مد به شدت به نفع نیمه بالایی لباس شخصی است که قابل مشاهده در وب کم است. مارک ها شروع به چاپ آرم های خود درست در زیر گلو کرده اند و ما فقط منتظر بازگشت دیکی ها هستیم.

با این حال ، ما دور می زنیم. نکته اصلی این است که حداقل در مورد یک جنبه از ظاهر خود استرس کمتری پیدا کرده ایم.

کار در خانه و کار از راه دور

4- IT خودتان باشید

وقتی پشتیبانی فنی دور باشد ، شما به سرعت مهارت های مفید مدیر IT را برای خود و خانواده خود یاد می گیرید.

Wi-Fi به آشپزخانه نمی رسد؟ مشکلی نیست وب کم موجود نیست؟ یک نگهدارنده تلفن ماشین به علاوه یک تلفن قدیمی را امتحان کنید. مرورگری که تحت اعلان های تبلیغاتی دفن شده است؟ آنها را غیرفعال کنید و از آرامش دیجیتال تازه کشف شده خود لذت ببرید.

با این روند ، پشتیبانی فناوری ممکن است به زودی از کار بیفتد.

راهکارهای ساده جهت محافظت در برابر بدافزار ، فیشینگ و کلاهبرداری در همه گیری COVID-19

5. میکروفن خود را در ZOOM قطع می کنید

 همه این مهارت اصلی را تسلط ندارند – ما هنوز در هنگام تماس های گروهی نفس سنگین و بدتر می شنویم. اما بسیاری از ما ، هنگام پیوستن به نفر دیگر در یک صف طولانی از تماس های ویدیویی ، به صورت انعکاسی میکروفون و دوربین را خاموش می کنیم. این پیشرفت آشکاری است.

به طور جدی ، بشریت مهارت بیشتری در برقراری ارتباط و تعامل از راه دور پیدا کرده است. آنچه که قبلاً نیاز به یک جلسه حضوری و جستجوی طولانی برای یک اتاق کنفرانس خالی (یا حتی یک پرواز بین قاره ای) داشت ، اکنون حتی در شرایط فعلی بسیار بیشتر قابل انجام است.

6. زندگی در کنار خانواده / هم اتاقی ها

این زندگی است ، نه اینکه به راحتی روزانه دو بار یکدیگر را ببینیم. تماس مداوم سخت تر از حد انتظار بود و همه در این رشته مهارت ندارند. گفته شده است  ، بسیاری از مردم راه های جدیدی را برای تعامل با اعضای خانه کشف کرده اند.

7. از دست دادن صحبت در کنار آبسردکن با همکار

بعضی ها هنوز این مورد را دوست دارند و با آن احساس آرامش می کنند ، اما شاید باعث شده ساعت کاری ما کارآمدتر باشد؟!

7. از دست دادن صحبت در کنار آبسردکن با همکار

8. قدردانی از راحتی خانه

مشکلات شخصی در گروه “می تواند صبر کند” فوریت جدیدی به خود گرفته است. وقتی خانه شما دنیای شما است ، کنار گذاشتن کارها فقط باعث رنج بیشتر می شود.

به عنوان مثال ، یکی از همکاران ما اعتراف کرد که فقط چند ماه پیش تصمیم گرفته است برای خود میز کار بخرد. حالا او آرزو می کند کاش اینقدر منتظر نمی ماند!

9. ساده نگه داشتن آن

برای لذت بردن از خود لازم نیست در نیمه راه دور دنیا پرواز کنید. یک پیاده روی در طبیعت محله ممکن است به اندازه یک سفر عجیب و غریب هیجان انگیز نباشد ، اما تجربه زندگی محلی با چشمان تازه خیلی تیره و تار نیست. نمی توانیم لبخند بزرگی به این لبخند بزنیم ؛ سفرهای زیادی را از دست می دهیم و واقعاً چشم به راه دور شدن هستیم ، اما در این بین ، همه ما می توانیم در یک محیط آشنا مناظر جدید را کشف کنیم
10. سازگار شدن با تغییرات

بیشتر سال گذشته ترسناک و ناخوشایند بوده است ، اما در دوز مناسب ، حتی سم نیز می تواند دارویی باشد. همه گیری ما را از الگوی همیشگی خود خارج کرده و مجبور به سازگاری کرده است.

ما می توانیم امیدوار باشیم که ، با عادی شدن زندگی ، برای مدت طولانی از سازگاری های مفید COVID خود آویزان شویم.

لبنک مطلب

سه تهدید برتر سایبری که در سال 2021 باید انتظار آن را داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code