کلاهبرداری جدید در حوزه ارز رمز ها توسط فروشندگان جعلی که در حال سرقت بیت کوین از خریداران تجهیزات استخراج ارز رمز هستند.

افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده منجر به افزایش تقاضا برای تجهیزات استخراج شده است ، اما محدودیت های COVID-19 منجر به کاهش عرضه شده است. در نتیجه ، جهان شاهد کمبود دیگری در کارت های ویدیوی قدرتمند و تجهیزات استخراج رمزنگاری است که ماه ها منتظر نسخه های جدیدتر است. مجرمان اینترنتی مانند همیشه به دنبال سرمایه گذاری در این بحران هستند.

به عنوان مثال ، کلاهبرداران از خریداران دستگاههای ماینینگ با استفاده از یک سرویس محبوب Google و یک نسخه مشابه  وب سایت تولید کننده تجهیزات مذکور ارز رمز کلاهبرداری می کنند.

کلاهبرداری های آنلاین به دلیل ویروس کرونا 70 درصد افزایش یافته است

نحوه کلاهبرداری

کلاهبرداران و هرزنامه نویسان مدت زیادی است که از سرویس های Google (فرم ها ، کاربرگ ها ، تقویم ، عکس ها و سایر موارد) جهت ارسال اعلان ها و ایمیل های خودکار برای هر کسی که نویسنده یک پرونده است (یا یک ورودی تقویم و غیره) استفاده می کنند . نامه های الکترونیکی از نویسنده واقعی نیست ، اما چون از سرویس های گوگل استفاده می کنند ، بنابراین فیلترهای اسپم معمولاً به آنها اجازه عبور می دهند.

در این حالت ، استخراج کنندگان بالقوه ارزهای رمزپایه ای ایمیل هایی را دریافت می کنند و می گویند آنها توسط یک کاربر با نام مستعار BitmainTech (نام یک تولید کننده واقعی سکوهای استخراج) در پرونده Google Docs منشن شده اند. در این حالت آدرس ایمیل واقعی فرستنده پنهان می ماند.

کلاهبرداری جدید در حوزه ارز رمز ها توسط فروشندگان جعلی که در حال سرقت بیت کوین از خریداران تجهیزات استخراج ارز رمز هستند.

طعمه به صورت اطلاعیه فروش ماشین های استخراج Antminer S19j ارایه می شود. کلاهبرداران با معرفی خود به عنوان بخش فروش Bitmain ، اعلام می کنند که  تجهیزات برای سفارش در دسترس هستند ، اما زمان و تعداد آن محدود است .متن مملو از حقایق و ارقام قابل اعتماد است.

کلاهبرداری جدید در حوزه ارز رمز ها توسط فروشندگان جعلی که در حال سرقت بیت کوین از خریداران تجهیزات استخراج ارز رمز هستند.

 

همین متن در پرونده Google Docs وجود دارد ، فقط با یک پیوند فعال که از طریق زنجیره ای از هدایت ها ، به bitmain [.] sa [.] com ، یک کلون از وب سایت رسمی bitmain [.] com منتهی می شود (به تفاوت ها توجه کنید در آدرس) بررسی WHOIS نشان می دهد که دامنه سایت جعلی در مارس 2021 ثبت شده است.

برای اعتبار بیشتر ، مجرمان اینترنتی از پروتکل HTTPS استفاده می کنند. خوانندگان می دانند که HTTPS هنگام انتقال یک کاربر به سایت دیگر ، از داده ها در برابر رهگیری محافظت می کند اما حسن نیت سایت را تضمین نمی کند. اگر سایت مقصد مخرب باشد ، استفاده از پروتکل ایمن فقط به معنای انتقال ایمن داده ها به مجرمان اینترنتی است.

در زمان ارسال پیام ، در وب سایت واقعی Bitmain دکمه Buy غیرفعال بود زیرا آخرین دسته Antminer S19j قبلاً جمع شده بود. سایت انتظار ندارد که تحویل های جدید قبل از ماه اکتبر رخ دهد. اما در منابع جعلی ، ماشین ماینینگ همان قیمت واقعی ، 5،017 دلار وجود دارد.

آخرین و مهمترین مرحله انجام پرداخت است. مجرمان اینترنتی اطلاعات رمز ارز را ارائه می دهند و هشدار می دهند که معامله باید طی دو ساعت انجام شود ، در غیر این صورت سفارش لغو می شود. توجه داشته باشید که هزینه ارسال، اگرچه اندک است ، اما در صورتحساب ظاهر نمی شود.

آخرین و مهمترین مرحله انجام پرداخت است. مجرمان اینترنتی اطلاعات رمز ارز را ارائه می دهند و هشدار می دهند که معامله باید طی دو ساعت انجام شود ، در غیر این صورت سفارش لغو می شود. توجه داشته باشید که هزینه زایمان ، اگرچه اندک است ، اما در صورتحساب ظاهر نمی شود.

 

بعد از مرحله قربانی مقدار قابل توجهی ارز رمز از دست می دهد، حساب شخصی کاربر فاقد داده سفارش است و دکمه ها غیرفعال هستند.

 

چگونه از کلاهبرداری در امان بمانیم

برای جلوگیری از کلاهبرداری ، هوشیار باشید تا به دنبال هیاهوی تبلیغاتی نروید.

محتاط باشید و اگر کسی قصد دارد شما را در انجام پرداخت عجله کند ، توجه ویژه ای داشته باشید. در این حالت ، ظاهر یک کالای کمیاب برای فروش تفاوتی با دریافت خبر برنده شدن ناگهانی قرعه کشی ندارد (اگر حتی بلیط هم نخریده اید ، دو برابر مشکوک است).
وب سایت رسمی را بررسی کنید. اگر پیشنهادی از یک مارک معروف دریافت کردید ، وب سایت رسمی را پیدا کنید و در آنجا به دنبال اطلاعات مربوط به تبلیغ باشید. همیشه نوار آدرس را بررسی کنید.
از یک محصول امنیتی پیشرفته با محافظت در برابر فیشینگ و کلاهبرداری آنلاین استفاده کنید.

90٪ تجهیزات ذخیره سازی دست دوم حاوی داده های شخصی و تجاری است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code