کلاهبرداری آنلاین به دلیل ویروس کرونا 70 درصد افزایش یافت

براساس گزارش محققان کلاهبرداری آنلاین مانند خرید ، دوستیابی و امور مالی در سال 2020 70٪ افزایش یافته است ، واحد اطلاعاتی انگلستان که کلاهبرداری مربوط به جرایم سایبری را تجزیه و تحلیل می کند ادعا می کند که در مقایسه با سال 2019 رشد 50 درصدی کلاهبرداری وجود داشته است.

افزایش حملات سایبری به دلیل افزایش افرادی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا دور کاری می کنند و  از خانه خرید می کنند.

واحد جرائم سایبری انگلیس می گوید کلاهبرداری مربوط به خرید کالاهای دست دوم از طریق eBay یا فروش اتوموبیل هایی که وجود خارج ندارند که باعث سرقت پول از حساب های بانکی قربانیان بی گناه دیده می شوند ، افزایش یافته است.حتی برخی از معامله گرانی که شناخته شده در سایت های خرید فروش مانند eBay با ارسال تبلیغات جعلی در رسانه های اجتماعی ، مشتریان را فریب می دهند.

با ورود به کلاهبرداری بانکی ، این تحقیق ادعا می کند که کلاهبرداری آنلاین در 3 ماه گذشته سال 2020 حدود 17 درصد افزایش یافته است ، جایی که کلاهبرداران با فریب دادن قربانیان از آنها می خواهند اطلاعات کارت بانکی خود را برای انتقال مبلغ برنده فاش کنند ،که از هر 100 نفر یکی دیده می شود که طعمه کلاهبرداری ها می شود و در نهایت میلیون ها پوند به دلیل کلاهبرداران از دست می رود.

هوشیار بودن ، دوری از برنامه ها و وب سایت های مشکوک و نظارت مستمر بر  صورت حساب بانکی یک یا دو بار در هفته کاملاً منطقی است که چنین کلاهبرداری های آنلاین را از بین ببرید.

همچنین ، استفاده از نرم افزارهای ضد بدافزار و آنتی ویروس در دستگاه یا لپ تاپی که اغلب برای خرید آنلاین استفاده می کنید ، باعث اطمینان در خرید و فروش و کارهای آنلاین خواهد شد.

 

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code