استفاده از فناوری اطلاعات برای راحت شدن از سروصدای همسایه ها در دوران قرنظیه

در خانه ، خواه در تلاش برای کار یا استراحت باشید ، همسایگان پر سر و صدا می توانند یک دردسر واقعی باشند. فن آوری های مدرن می توانند کمک کنند.
تقریباً یک سال پیش ، بیماری همه گیر COVID-19 و قرنطینه و انزوای شخصی ، خانه های ما را به دفتر و کلاس تبدیل کرد. قالب کاری جدید دارای مزایایی است ، اما همچنین مشکلاتی را به همراه آورده است ، سر و صدا و مزاحمت های همسایه ها.

از این نظر ، کارگران از راه دور از هر طرف خود را مورد حمله می بینند. حتی در بهترین مواقع که نیاز به آرامش و استراحت دارید همسایه با مته یا کودک با فریاد باعث سردرد می شود ،  اعضای خانواده ، هم اتاقی ها ، حیوانات خانگی ، حتی ماشین لباسشویی و تلویزیون نیز مزید بر علت می شود.

سر و صدای خانه فقط در کار دخالت نمی کند. می تواند بر خلق و خو و رفاه تأثیر بگذارد. در میان بسیاری از مطالعات ، گروهی از محققان دانمارکی به این نتیجه رسیدند که صدای تحریک کننده از همسایگان می تواند منجر به اختلالات جسمی و روانی شود. خوشبختانه ، فناوری مدرن می تواند به مبارزه با این آفت کمک کند.

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

چگونه از شر سر و صدا خلاص شویم: عایق صوتی

برای مقابله با سر و صدای همسایه می توانید از ابزارهای پسیو یا فعال استفاده کنید. روش های غیرفعال شامل عایق بندی صدا در خانه با صفحه های مخصوص جذب صدا بر روی دیوارها و کف است – انتخابی پرزحمت و پرهزینه ، البته موثر

برای یک گزینه محافظت غیرعامل مناسب با بودجه ، گوش گیرها (محافظ گوش ضد صدا ) را امتحان کنید. رایج ترین نوع پلی پروپیلن به خوبی در هر گوش نمی نشیند. انواع گران تر – ساخته شده از موم یا سیلیکون مناسبتر که باعث کاهش بیشتر صدا و راحتی می شوند.

به طور کلی ، گوش گیرها (محافظ گوش ضد صدا ) کاملاً خاص فرد است و شاید لازم باشد برای یافتن موارد مناسب خود آزمایش کنید. هنگامی که به کار خود ادامه دادید ، به یاد داشته باشید که مرتباً آنها را تعویض یا ضد عفونی کنید – و همیشه آنها را نپوشید. برای گوش شما خوب نیست

فراموش نکنیم که اشکال اصلی این انتخاب ارزان و ارزان برای محافظت در برابر صدا:  نه تنها سر و صدای ناخواسته بلکه صداهایی را که باید بشنوید ، مانند همکاران هنگام مکالمه تصویری ، را خفه می کنند. برای یک تجربه کنترل صدا بیشتر انتخابی ، باید روش های فعال را در نظر بگیریم.

چگونه از شر نویز خلاص شویم: کاهش نویز فعال

روشهای فعال به منظور خاموش کردن صداهای ناخواسته نیستند ، بلکه آنها را میراگر یا فیلتر می کنند. دانشمند آلمانی ، پائول لوگ ، که یک روش برای خنثی سازی نویز با استفاده از یک سیگنال صوتی را ثبت اختراع کرد ، تقریباً یک قرن پیش برای اولین بار ایده کاهش نویز فعال را ارائه داد.

برای درک چگونگی عملکرد کاهش نویز فعال ، صدا را در نظر بگیرید. صدا متشکل از ارتعاشاتی است که به منظور سادگی ، می توانیم آنها را به صورت موج یا نوسان نشان دهیم که در یک چرخه از قله ها به سمت قله ها منتقل می شوند.

Lueg پیشنهاد کرد که یک سری نوسانات مخالف آینه ایجاد شود ، به گونه ای که قله های سرکوب کننده با دهانه های سر و صدای محیط همزمان شود و بالعکس. اگر امواج در رسیدن به گوش کاملاً قرینه باشند ، یکدیگر را لغو می کنند. اساساً ، با افزودن صدا به صدا ، می توانید سکوت کامل ایجاد کنید – اگرچه شنونده باید در یک مکان بماند در غیر این صورت امواج از همگام سازی خارج می شوند.

هدست های کاهنده نویز

هدست های حذف کننده نویز طبق روش Lueg’s کار می کنند. آنها حاوی میکروفون داخلی برای انتخاب صداهای محیط هستند که در پاسخ به آنها هدست یک کانتینر ایجاد می کند. علاوه بر هدست ، برخی از گوش بندهای هوشمند اکنون قابلیت حذف فعال نویز را دارند.

با این وجود چنین ابزارهایی نمی توانند همه صداهای اضافی را لغو کنند و بنابراین سکوت کامل ایجاد نمی کنند. به عنوان مثال ، آنها می توانند صدای همهمه هواپیما را به طور موثری کاهش دهند ، اما نه همه صداهای گوش خراش.

اگر تصمیم به خرید هدست یا هدفون کاهش دهنده صدا دارید ، ابتدا نظرات و بازخورد را بخوانید و سپس ، در صورت امکان ، گزینه های خود را در فروشگاه تست کنید تا از هزینه و ناامیدی خود صرف نظر کنید.

افزونه Chrome هنگام خوردن چیپس های پر سر و صدا زیرنویس های YouTube را روشن می کند

میکروفون های حذف کننده صدا برای تماس های کنفرانسی

اگر اغلب در کنفرانس های آنلاین شرکت می کنید ، افراد دیگر را نیز در انتهای دیگر در نظر بگیرید. آنها احتمالاً بیشتر از آنچه شما دوست دارید مته همسایه شما هستند. در اینجا ، میکروفون برای حذف نویز می تواند کمک کند.

غالباً ، در چنین میکروفن هایی از میکروفون دوم استفاده می شود. میکروفون اصلی و میکروفون دوم تقریباً همان صدای پس زمینه محیط را می گیرند ، اما میکروفون اول سیگنال معتبر – گفتار انسانی شما – را خیلی بهتر می گیرد. این دستگاه برای تولید گفتاری بدون سر و صدا صداهای همپوشانی را الک می کند.

اگر نمی خواهید یک هدست جدید بخرید ، در نظر داشته باشید یک آداپتور حذف نویز را به آداپتور قبلی که استفاده می کنید وصل کنید. چنین آداپتورهایی ممکن است گران باشند ، اما صدای شما را در انتهای دیگر خط بسیار واضح تر می کنند.

میکروفون های حذف کننده صدا برای تماس های کنفرانسی

اگر اغلب در کنفرانس های آنلاین شرکت می کنید ، افراد دیگر را نیز در انتهای دیگر در نظر بگیرید. آنها احتمالاً بیشتر از آنچه شما دوست دارید مته همسایه شما هستند. در اینجا ، میکروفون برای حذف نویز می تواند کمک کند.

غالباً ، در چنین میکروفن هایی از میکروفون دوم استفاده می شود. میکروفون اصلی و میکروفون دوم تقریباً همان صدای پس زمینه محیط را می گیرند ، اما میکروفون اول سیگنال معتبر – گفتار انسانی شما – را خیلی بهتر می گیرد. این دستگاه برای تولید گفتاری بدون سر و صدا صداهای همپوشانی را الک می کند.

اگر نمی خواهید یک هدست جدید بخرید ، در نظر داشته باشید یک آداپتور حذف نویز را به آداپتور قبلی که استفاده می کنید وصل کنید. چنین آداپتورهایی ممکن است گران باشند ، اما صدای شما را در انتهای دیگر خط بسیار واضح تر می کنند.

برنامه های کنترل صدا و نویز

برنامه های تخصصی فیلتر صدا نیز می توانند کمک کنند. برخی صدای ناخواسته را از میکروفن شما حذف می کنند. دیگران نیز سر و صدا و نویز را از تماس گیرنده های دیگر حذف می کنند. برخی از برنامه ها می توانند صدایی را که در آن هیچ گفتاری از انسان مشاهده نمی شود به صورت کامل مسدود کنند ، که از همکاران شما در صورتی که هنگام صرف میان وعده یا تایپ کردن نتایج جلسه ، محافظت می کنند.

برنامه های کنفرانس ویدیویی مانند زوم و اسکایپ نیز دارای کاهش نویز داخلی هستند.

مراقب باشید در هنگام تلاش برای بهبود کیفیت صدا زیاده روی نکنید و قطعاً قبل از انجام هرگونه تماس تلفنی مهم آزمایش کنید. همچنین ، اگر می خواهید همزمان از چندین ابزار حذف نویز استفاده کنید ، آنها را از قبل آزمایش کنید ، زیرا نمی دانید چقدر با هم کنار می آیند.

مولد نویز

اگر اصوات باعث اختلال در کار انفرادی شما می شوند ، شما ممکن است نجات را به گونه ای متناقض در سر و صدای بیشتر پیدا کنید ، نه کمتر ، استفاده از یک مولد صدا. به این دلیل که سر و صدای یکنواخت (در انواع سفید ، قهوه ای و صورتی) صداهای اضافی را پوشانده و باعث می شود کمتر قابل درک باشند. مطالعات مختلف نشان داده است که چنین صدای محیطی کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

سر و صدای سفید در همه فرکانس ها یکسان است ، قهوه ای در پایین کم بلندتر و در زیاد زیاد ساکت است و رنگ صورتی در وسط است. بیشتر صدای افتادن آب ، صدای طوفان باران یا ایستای قدیمی قدیمی را تقلید می کنند ، اما فرکانس های پایین باعث می شود که صدای قهوه ای “نرمتر” شود – بیشتر شبیه غرغر شدن یک آبشار در فاصله دور است ، در حالی که صدای سفید نزدیکتر احساس می شود. اتفاقاً ، صداهای آب از زمان های بسیار دور صداهای دیگر را پوشانده است. چشمه های متعدد در کاخ های سلاطین عثمانی مانع از شنود مکالمات خصوصی توسط مردم شد.

قبل از استقرار در یک مولد سر و صدا ، می توانید اثربخشی آن را در یک برنامه تلفن همراه که صدای پس زمینه تولید می کند ارزیابی کنید. بلندگوهای تلفن های هوشمند معمولاً ضعیف هستند اما اتصال دستگاه به بلندگوی بی سیم باعث برجسته شدن جلوه می شود.

به جای سر و صدای مصنوعی به خودی خود ، ترجیح می دهید ضبط صداهای طبیعی تسکین دهنده مانند امواج اقیانوس یا بارندگی را انجام دهید. در هر صورت ، نکته اصلی این است که در این کار زیاده روی نکنید. به عنوان مثال ، صدای زیاد می تواند به شنوایی ظریف کودک آسیب برساند. و به یاد داشته باشید که همه افراد متفاوت هستند – تنها روش واقعی برای فهمیدن اینکه آیا شما و خانواده خود از انواع مختلف سر و صدا پوشاننده صدا و صدای پس زمینه راحت هستید ، آزمایش و خطا است.

آینده سکوت

هنوز هیچ روش بی خطری برای پاکسازی کامل خانه از سر و صدای خارجی وجود ندارد – اما تحقیقات در حال انجام است.

به عنوان مثال ، دانشمندان دانشگاه فناوری Nanyang در سنگاپور از فناوری رونمایی کرده اند که از همان اصل هدست های حذف کننده نویز برای جلوگیری از سر و صدای خیابان استفاده می کند. محققان با قرار دادن دو ده بلندگو و میکروفون در کنار پنجره آزمایشگاه ، اثر مطلوب را ایجاد کردند.

شرکت Silentium فناوری “حباب آرام” شخصی را توسعه داده و در حال کار بر روی کاهش سر و صدا در داخل اتومبیل است (هنوز چیزی برای خانه نیست). برنامه این شرکت قرار دادن اسپیکرهای آنتی آنیز در تکیه گاه های صندلی است.

گاهی اوقات راه حل از نظر فنی نیست. در تلاش برای راحتی خانه ، ممکن است هماهنگی را پیدا کنید. اگر شما و همسایگانتان می توانید در ساعات ساکت به توافق برسید ، مشکل ممکن است خود حل شود – و اگر سر و صدا تنها مسئله اصلی یا اصلی شما نیست ، برخی دیگر از نکات مفید ما برای ایجاد یک منطقه راحت دیجیتال را بررسی کنید.

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code