یکی از بزرگترین مزایای آیفون در برابر رقابت با اندروید ، ادغام فشرده iOS با سیلیکون سفارشی اپل است. اکنون به نظر می رسد که سرانجام ، گوگل آماده پاسخگویی به آن است. گزارشی از طرف 9to5Google ادعا می کند که گوگل قصد دارد پردازنده خود را با نام داخلی GS101 و با نام رمز “Whitechapel” با Pixel 6 پاییز معرفی کند.

این اولین بار نیست که چنین خبرهایی را می شنویم. Whitechapel اولین بار در اوایل سال 2020 این خبر اعلام شد.

طبق گزارشات ، SoC با مشارکت سامسونگ ساخته خواهد شد که در حال حاضر تجربه زیادی در ساخت تراشه های Exynos خود دارد. این تراشه ها در سال های اخیر از همتایان کوالکام خود عقب مانده اند ، اما شاید همکاری با گوگل انگیزه سامسونگ را برای جبران این مشکل فراهم کند.

گوگل قبلاً برای کمک به پردازش تصویر Pixel با یک تراشه سفارشی با اینتل همکاری کرده بود ، اما هیچ چیز دیگری از آن بیرون نیامد. اما طراحی کل SoC توسط گوگل مسئله دیگری است و تصور اینکه چطور Google در طراحی تراشه خود سهیم است می تواند به بهبود عملکرد و کارایی Android کمک کند دشوار نیست.

اسنادی که توسط 9to5Google خوانده شده نشان می دهد اولین تلفن هایی که با Whitechapel کار می کنند با نام های رمز “Raven” و “Oriole” شناخته می شوند ، نام هایی که از اوت ماه شنیده ایم و احتمال می رود تلفن های Pixel امسال باشد. هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا تلفن تاشو Pixel که مدتهاست شایعه شده است ظاهر این پاییز ارایه می شود یا نه نشده است.

لینک مطلب

بررسی Nvidia GeForce RTX 3080 : سریعترین پردازنده گرافیکی لپ تاپ که به تازگی از راه رسیده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code