حمله سایبری به منبع آب:

هکرها با موفقیت و پس از نفوذ به یک مرکز کنترل تصفیه آب در فلوریدا سطح مواد شیمیایی را دستکاری کردند

بر اساس گزارشی از Tampa Bay Times ، هکرها با موفقیت در سیستم رایانه ای کنترل کننده یک مرکز تصفیه آب در شهر اولدزمار ، فلوریدا نفوذ کردند. با انجام این کار ، هکرها توانستند با کنترل از راه دور رایانه ، سطح شیمیایی منبع تغذیه را تغییر دهند و مقدار هیدروکسید سدیم را قبل از اینکه یک ناظر بتواند عمل کند و تغییرات را برگرداند ، افزایش دهد.

کلانتر شهرستان پینلاس باب گوالتیری در روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی ، که بعداً به یوتیوب ارسال شد ، گفت: ” تأثیر بد قابل توجهی بر روی آب تصفیه شده وجود ندارد. “مهم این است که مردم هرگز در معرض خطر نبودند.”

هکرها سطح مواد شیمیایی در یک مرکز تصفیه آب در فلوریدا را دستکاری کردند

 

ده تا از جدیدترین و خطرناکترین ویروس و تهدیدات مخرب در سال 2020

 

 

به گزارش تامپا بای تایمز ، هیدروکسید سدیم ، که معمولاً به آن lye می گویند ، در آب برای تنظیم میزان اسیدیته استفاده می شود ، اما مصرف بیش از حد می تواند برای انسان خطرناک باشد زیرا همان ترکیب غیر آلی است که در پاک کننده های خانگی اسیدی استفاده می شود.

اگرچه هیچ کس آسیب نبیند ، اما این حادثه نمونه نگران کننده ای است که هکرها با اهداف نامشخص به زیرساخت های عمومی حمله می کنند. شهرستان پینلاس در حال حاضر در کنار FBI و سرویس مخفی در حال تحقیق درباره این هک است. سایر شهرها و شهرهای اطراف نیز از تهدید احتمالی مطلع شده اند.

این اولین حادثه هدف قرار دادن منابع آب نیست – یک شرکت آب در ایلینوی در ماه نوامبر سال گذشته توسط هکرهای مظنون به روسی هدف قرار گرفت .

لینک مطلب

 

هکرها اطلاعات واکسن سرقت شده Pfizer COVID-19 را به صورت آنلاین انتشار داده اند

 

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code