آژانس دارویی اروپا (EMA) امروز فاش کرد که برخی از اطلاعات واکسن Pfizer / BioNTech COVID-19 که از سرورهای آن در ماه دسامبر به سرقت رفته است ، به صورت آنلاین درز پیدا کرده است.

EMA یک سازمان غیرمتمرکز است که مسئول بررسی و تأیید واکسن COVID-19 و همچنین ارزیابی ، نظارت و نظارت بر داروهای جدید معرفی شده به اتحادیه اروپا است.

امروز EMA گفت: “تحقیقات مداوم در مورد حمله سایبری به EMA نشان داد که برخی از اسناد محرمانه و غیرقابل انتشار مربوط به داروها و واکسن های COVID-19 متعلق به طرف های ثالث در اینترنت درز کرده است که اقدامات  لازم توسط مقامات انتظامی در حال انجام است

“آژانس همچنان به طور کامل از تحقیقات جنایی در مورد نقض داده ها حمایت می کند و به نهادها و اشخاص اضافی که مدارک و داده های شخصی آنها ممکن است تحت دسترسی غیر مجاز باشد ، اطلاع می دهد.”

EMA همچنین گفت جدول زمانی ارزیابی و تأیید COVID-19 تحت تأثیر این حادثه نیست.

در تاریخ 31 دسامبر ، BleepingComputer متوجه گردیده است که هکرها به این اسناد دست یافته اند و آنها را منتشر نموده اند که در زیر تصویری از یکی از نشت های دیده شده توسط BleepingComputer مشاهده می شود.

هکرها اطلاعات واکسن سرقت شده Pfizer COVID-19 را به صورت آنلاین انتشار داده اند

منابعی در انجمن اطلاعات امنیت سایبری به BleepingComputer گفته اند که اطلاعات سرقت شده لو رفته شامل عکسهای صفحه ای ایمیل ، نظرات بررسی همکار EMA ، اسناد Word ، PDF و ارائه پاورپوینت است.

این آژانس در ماه دسامبر فاش کرد که تحقیق مشترک در مورد این حمله را با همکاری نیروی انتظامی و سایر نهادهای مربوطه آغاز کرده است.

در همان روز ، Pfizer و BioNTech به طور مشترک فاش کردند که برخی از اسناد COVID-19 ارسال شده به EMA توسط هکرها به سرقت رفته اند و منتشر شده اند.

در به روزرسانی های بعدی ، EMA گفت که تحقیقات نشان داد که فقط تعداد محدودی از اسناد رفته اند.

EMA همچنین دریافت که نقض داده ها به یک برنامه فناوری اطلاعات محدود بوده و مهاجمان در درجه اول داده های مربوط به داروها و واکسن های COVID-19 را هدف قرار می دهند.

لینک مطلب

راهکارهای ساده جهت محافظت در برابر بدافزار ، فیشینگ و کلاهبرداری در همه گیری COVID-19

4000 حمله روزانه سایبری از زمان شیوع ویروس کوید 19 در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code