مایکروسافت یک شبیه ساز حمله سایبری منتشر کرد – آیا یک بازی انجام می دهیم؟
مایکروسافت یک شبیه ساز حمله سایبری منبع باز منتشر کرده است که به محققان امنیتی و دانشمندان داده اجازه می دهد تا محیط شبکه ای شبیه سازی شده ایجاد کنند و ببینند که چگونه آنها در برابر عوامل سایبری تحت کنترل هوش مصنوعی قرار دارند.

این شبیه ساز به عنوان یک پروژه منبع باز به نام ‘CyberBattleSim‘ با استفاده از رابط Open AI Gym پایتون منتشر شده است.

تیم تحقیقاتی مایکروسافت 365 Defender Research CyberBattleSim را ایجاد کردند تا مدلی را نشان دهند که چگونه یک عامل تهدید پس از رخنه از طریق شبکه به صورت جانبی گسترش می یابد.

“این محیط از شبکه ای از گره های رایانه ای تشکیل شده است. این پارامترها توسط یک توپولوژی شبکه ثابت و مجموعه ای از آسیب پذیری های از پیش تعریف شده که یک عامل می تواند برای حرکت جانبی در شبکه استفاده کند ،”.

تیم تحقیقاتی Microsoft 365 Defender در یک پست وبلاگ جدید توضیح می دهد :”هدف مهاجم شبیه سازی مالکیت بخشی از شبکه با بهره برداری از این آسیب پذیری ها است. در حالی که مهاجم شبیه سازی شده از طریق شبکه حرکت می کند ، یک عامل مدافع فعالیت شبکه را مشاهده می کند تا حضور مهاجم را شناسایی کرده و حمله را مهار کند”

. محققان برای ایجاد محیط شبیه سازی شده خود ، گره های مختلفی را در شبکه ایجاد کرده، سرویس ها در هر گره ، آسیب پذیری آنها و نحوه محافظت از دستگاه را نمایش می دهند.

لینک مطلب

فرهنگ امنیت سایبری را در در تمام سطوح بالا و پایین و عرض سازمان ایجاد و نگهداری نمایید

 

هشدار مهم بدافزار و باج افزار نهفته در بازی Cyberpunk 2077

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code