مایکروسافت ویژگی جنجالی ردیابی مبتنی بر مرورگر FLoC گوگل را در مرورگر Microsoft Edge مبتنی بر Chromium غیرفعال کرده است.

در این ماه ، گوگل آزمایش یک سیستم جدید ردیابی به نام Federated Learning of Cohorts یا FLoC را آغاز کرد که کاربران را بر اساس علاقه و رفتار مرور آنها در سطل های ناشناس یا گروه های مختلف قرار می دهد.

برخلاف کوکی های شخص ثالث که توسط تبلیغ کنندگان برای ردیابی رفتار و علایق شما در سایت های مختلف استفاده می شود ، FLoC در مرورگر وب تعبیه شده است که شما را به گروه های مختلفی اختصاص می دهد و این اطلاعات را با وب سایت ها و تبلیغ کنندگان به اشتراک می گذارد.

از آنجا که FLoC یک ویژگی مبتنی بر مرورگر Google است ، در حال حاضر فقط در Google Chrome و مرورگرهای مبتنی بر Chromium از طریق مولفه ای به نام “Federated Learning of Cohorts” پشتیبانی می شود.

هنگام ساخت مرورگرهای مبتنی بر Chromium ، Google پشتیبانی از FLoC را به طور پیش فرض فعال کرده است ، همانطور که در کد منبع Chromium نشان داده شده است.

دولت آفریقای جنوبی مرورگر اختصاصی خود را فقط برای فعال کردن مجدد پشتیبانی Flash ارایه کرد

این بدان معنی است که سایر شرکت هایی که مرورگرهای مبتنی بر Chromium را توسعه می دهند ، مانند Microsoft Edge ، به طور خودکار مولفه را نیز نصب می کنند ، مگر اینکه آن را به طور خاص غیرفعال کنند.

این مورد در مورد Microsoft Edge وجود دارد ، جایی که FLoC فعال نشده است و حتی اگر از طریق استدلال های خط فرمان فعال باشد ، این مولفه در مرورگر در دسترس نیست.

وقتی برای تأیید اینکه آیا FLoC عمداً غیرفعال شده است ، با مایکروسافت تماس گرفتیم ، پاسخ روشنی به ما داده نشد. در عوض طرفدار پیشنهاد مایکروسافت به نام PARAKEET بود
با این حال ، در مکالمه با افراد آشنا به برنامه های مایکروسافت ، به ما گفته شد که آنها قصد دارند صبر کنند و ببینند که FLoC چگونه پیشرفت می کند قبل از اینکه به هر سیستم عامل خاصی متعهد شوند.

لینک مطلب

اینتل تشخیص باج افزار مبتنی بر سخت افزار را به پردازنده های نسل یازدهم اضافه می کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code