این عین واقعیت هست امکان سرقت از اطلاعات یک رایانه ایزوله و محافظت شده وجود دارد اگر علاقه مند به این مطلب هستید پس با ما همراه شوید.

سرقت اطلاعات Air-Fi

Air-Fi مسیر دیگری برای سرقت اطلاعات از یک رایانه منزوی است:

سازمان ها برای نگه داشتن اطلاعات محرمانه فراتر از دسترس مهاجمان ، آنها را روی دستگاه هایی قرار می دهند که به شبکه محلی متصل نیستند ، چه رسد به اینترنت – که به اصطلاح رایانه های موجود در خلاء می گویند. هرچقدر هم که ایمن به نظر برسد ، آلوده کردن چنین دستگاهی یا یک بخش شبکه در واقع چندان دشوار نیست (داستان Stuxnet را به یاد بیاورید ) اما استخراج اطلاعات به دست آمده بسیار دشوارتر است.

یک مطالعه جدید روش دیگری برای استخراج داده ها از یک کامپیوتر جدا شده ، این بار با استفاده از فناوری Wi-Fi (از این رو نام Air-Fi) را ارایه می دهد.نه صبر کنید عجله نکنید منظورم از Wi-Fi اینجا چیز دیگری است که در ادامه ارایه خواهد شد.

Air-Fi چگونه کار می کند:

زیبایی Air-Fi این است که حتی اگر کامپیوتر هدف فاقد تجهیزات Wi-Fi باشد نیز کار می کند. در عوض ، این نرم افزار به بدافزارهایی که قبلاً روی دستگاه نصب شده اند و می تواند از گذرگاه حافظه DDR SDRAM برای تولید سیگنال الکترومغناطیسی با فرکانس 2.4 گیگاهرتز استفاده کند ، متکی است. این بدافزار می تواند داده های لازم را در تغییرات این سیگنال ها رمزگذاری کند ، و هر دستگاهی با گیرنده Wi-Fi ، از جمله دستگاه دیگری که در معرض خطر است ، می تواند سیگنالهای تولید شده را گرفته و رهگیری کند. آن دستگاه دیگر می تواند یک گوشی هوشمند معمولی یا حتی یک لامپ هوشمند باشد.

روش Air-Fi به ویژه از نظر امنیت سایبری ناخوشایند است. زیرا به حقوق سرپرست در رایانه ایزوله شده نیاز ندارد. یک حساب کاربری عادی می تواند کار را انجام دهد. علاوه بر این ، استفاده از ماشین مجازی هیچ گونه محافظتی ایجاد نمی کند. VM ها به ماژول های حافظه دسترسی دارند.

سرعت و دامنه انتقال داده ها:

محققان داده ها را بدون اعوجاج قابل توجه در دامنه ای تا 2-3 متر (در یک حالت تا 8 متر) و سرعت تا 100 بیت در ثانیه ، بسته به سخت افزار موجود در رایانه آلوده و نوع آن ، انتقال می دهند. گیرنده. مانند اکثر روش های مشابه ، این خیلی سریع نیست. به عنوان مثال انتقال پرونده 20 مگابایتی 466 ساعت طول می کشد. گفته می شود ، شعر “Jingle Bells” با 1300 بایت ، می تواند در 90 ثانیه منتقل شود. از این نظر ، سرقت نام کاربری و رمز عبور با استفاده از این روش کاملاً واقع بینانه به نظر می رسد.

نحوه مبارزه با Air-Fi

استفاده از Air-Fi با استفاده از انتشار امواج الکترومغناطیسی است. با استفاده از اقدامات زیر می توانید با آن مقابله کنید:

روش دوم رادیکال ترین روش است ، اما همچنین موثرترین است.

مانند همه روش های مشابه ، Air-Fi بسیار کند و دشوار است و توسط مجرمان سایبری عادی برای حملات روزمره استفاده نمی شود. هرچند ممکن است مورد توجه جاسوسان صنعتی باشد زیرا توانایی کار بدون دسترسی مدیر را دارد. متن کامل مطالعه اطلاعات بیشتری در مورد روش ارائه می دهد.

 

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code