داده های فیس بوک بیش از 500 میلیون حساب کاربری آنلاین پیدا شده است
نیویورک (AP) – جزئیات بیش از 500 میلیون کاربر فیس بوک در وب سایتی مخصوص هکرها یافت شده است.

به نظر می رسد که این اطلاعات چندین سال قدمت دارند ، اما این نمونه ای دیگر از حجم گسترده ای از اطلاعات جمع آوری شده توسط فیس بوک و سایر سایت های رسانه های اجتماعی و محدودیت هایی برای امنیت این اطلاعات است.
در دسترس بودن مجموعه داده ها ابتدا توسط Business Insider گزارش شد. طبق این نشریه ، این کشور از 106 کشور دارای اطلاعاتی از جمله شماره تلفن ، شناسه های فیس بوک ، نام کامل ، مکان ها ، تاریخ تولد و آدرس های ایمیل است.

فیس بوک سالهاست که با مشکلات امنیت داده ها دست و پنجه نرم می کند. در سال 2018 ، غول رسانه های اجتماعی به دنبال آشکارسازی اینکه شرکت سیاسی کمبریج آنالیتیکا بدون اطلاع و رضایت آنها به اطلاعات بیش از 87 میلیون کاربر فیس بوک دسترسی داشته است ، ویژگی ای را که به کاربران امکان جستجوی یکدیگر را از طریق شماره تلفن می داد غیرفعال کرد.

در دسامبر 2019 ، یک محقق امنیتی اوکراینی گزارش داد که یک پایگاه داده با نام ، شماره تلفن و شناسه کاربر منحصر به فرد بیش از 267 میلیون کاربر فیس بوک – تقریباً همه مستقر در ایالات متحده – در اینترنت باز نشر شده است. مشخص نیست که آیا اطلاعات مربوط به این 500 میلیون حساب کاربری مربوط به این پایگاه داده است.

شرکت منلو پارک ، کالیفرنیا در بیانیه ای گفت: “این داده های قدیمی است که قبلا در سال 2019 گزارش شده بود.” ما این مسئله را در آگوست 2019 پیدا کردیم و رفع کردیم. “

 

انتشار مجموعه داده ای شامل 10 میلیون نمونه بدافزار برای استفاده در یادگیری ماشینی توسط sophos

 

باج خواهی 20 میلیون دلاری از کیاموتورز آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code