دولت آفریقای جنوبی مرورگر خود را فقط برای فعال کردن مجدد پشتیبانی Flash ارایه کرد.

برای برخی از افراد ، ظاهراً مدیریت مرورگر خود آسان تر از انتقال برخی از فرم های وب از Flash به HTML است.
سرویس درآمد آفریقای جنوبی این هفته مرورگر وب اختصاصی خود را با هدف تنها فعال کردن مجدد پشتیبانی Adobe Flash Player ، به جای اینکه وب سایت موجود خود را که با استفاده از Flash طراحی شده است به فرم های وب مبتنی بر HTML تغییر دهد ، منتشر کرده است.

Flash Player در 31 دسامبر سال 2020 هنگامی که Adobe رسماً پشتیبانی از این نرم افزار را متوقف کرد به پایان رسمی زندگی خود (EOL) رسید.

برای جلوگیری از ادامه استفاده از برنامه فلش در دنیای واقعی به ضرر کاربران و امنیت آنها ، Adobe همچنین از 12 ژانویه شروع به جلوگیری از پخش محتوای Flash در داخل برنامه با کمک مکانیسم بمب ساعتی کرد.

همانطور که ادوبی امیدوار بود ، این آخرین مرحله مطابق برنامه پیش بینی شده بود  و شرکت ها را از ادامه استفاده از این نرم افزار محروم ساخت  و بسیاری را مجبور به  روزرسانی سیستم ها و حذف برنامه کرد.

همانطور که SARS در 12 ژانویه توییت کرد ، آژانس تحت تأثیر مکانیزم بمب ساعتی قرار گرفت و از همان روز ، آژانس قادر به دریافت هیچ گونه پرونده مالیاتی از طریق پورتال وب خود نبود ، جایی که فرم های بارگذاری به عنوان ابزارک های Flash طراحی شده بود.

SARS از بارگیری صحیح برخی فرمها به دلیل Adobe Flash آگاه است. ما هم اکنون در حال حل مسئله هستیم و پس از حل مشکل به شما مشاوره خواهیم داد. ما صمیمانه از این مشکل پیش آمده عذرخواهی می کنیم.
– خدمات درآمد SA (sarstax) 12 ژانویه 2021

اما SARS با وجود سه سال و نیم زمان ، انتقال ابزارک های Flash خود را به فرم های اصلی HTML & JS انجام نداد در عوض ، آژانس دولتی آفریقای جنوبی تصمیم گرفت یکی از تصمیمات بد فناوری اطلاعات را اتخاذ کرده و مرورگر وب خود را منتشر کند.

– تام کندی (tkennedysa) 25 ژانویه 2021

مرورگر جدید SARS eFiling که روز دوشنبه در وب سایت رسمی آژانس منتشر شد ، یک نسخه از مرورگر Chromium است که دارای دو ویژگی است.

همانطور که کریس پیترسون ، مهندس نرم افزار در موزیلا ، اشاره کرد ، مرورگر SARS فقط به کاربران اجازه می دهد تا به وب سایت رسمی SARS دسترسی پیدا کنند ، که تا حدی خطر آلوده شدن سیستم خود به کاربران را از طریق سو Flash استفاده از فلش هنگام مرور وب کاهش می دهد.

اما همانطور که دیگران نیز اشاره کرده اند ، این هیچ کاری عملا دسترسی کامل به سایت مذکور را فراهم نی کند ، زیرا مرورگر فقط برای کاربران ویندوز در دسترس است و برای سایر سیستم عامل ها مانند macOS ، Linux و کاربران تلفن همراه قابل استفاده نیست.

یکی دیگر از این موارد برجسته که طی هفته گذشته خبرساز شده بود ، مورد ایستگاه قطار محلی در شهر دالیان چین بود. گزارش های اولیه ادعا می کرد که ایستگاه راه آهن پس از توقف کار سیستم های داخلی خود که در اطراف فلش ساخته شده بودند ، مجبور بود تمام ترافیک ریلی را متوقف کند.

اما در حقیقت  و براساس گزارش های بعدی رسانه های چینی روشن کرد که ترافیک راه آهن به دلیل Flash EOL هرگز در دالیان متوقف نمی شود. با این حال ، گزارش ها همچنین اعتراف کردند که بخش هایی از  گزارش اصلی درست است  و در واقع ، برخی از سیستم های آمار داخلی ترافیک در 12 ژانویه ، زمانی که Adobe مانع از کار محتوای Flash شد ، از کار افتاده بودند.

این سیستم سرانجام به نسخه Flash Player که Adobe فقط در داخل کشور چین ارائه می دهد ارتقا یافت که شامل سازوکار بمب ساعتی 12 ژانویه نیست و به سیستم اجازه می دهد تا فراتر از Flash EOL به کار خود ادامه دهد.

لینک مطلب

 

Mozilla Firefox برای جلوگیری از بین رفتن تصادفی اطلاعات تایپ شده در فرم ، کلید backspace مرورگر را غیرفعال می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code