دستگاه قابل استفاده مجدد ممکن است به بیماران در کاهش هزینه های درمان سرطان کمک کند

دستگاه قابل استفاده مجدد ممکن است به بیماران در کاهش هزینه های درمان سرطان کمک کند
دستگاه جدید قابل استفاده مجدد که می تواند با استفاده از دی اکسید کربن برای تأمین انرژی یک پروب انجماد بافت سرطانی ، به زنان مبتلا به سرطان پستان در کشورهای کم درآمد کمک کند

محققان دستگاه جدیدی را برای استفاده مجدد اختراع کرده اند که می تواند به زنان مبتلا به سرطان سینه در کشورهای کم درآمد با استفاده از دی اکسید کربن ، یک گاز کاملاً در دسترس و مقرون به صرفه ، کمک کند تا یک پروب انجماد بافت سرطانی را به جای گاز آرگون صنعتی ، تأمین کند.

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله PLOS One ، تیم تحقیقاتی قصد داشتند ابزاری برای انجماد بافت ایجاد کنند که از دی اکسید کربن استفاده می کند ، که به لطف محبوبیت نوشیدنی های گازدار در حال حاضر به طور گسترده در اکثر مناطق روستایی موجود است.
“نوآوری در مراقبت از سرطان همیشه به این معنی نیست که شما باید یک درمان کاملا جدید ایجاد کنید. گاهی اوقات به معنای نوآوری اساسی در درمان های اثبات شده است ، به گونه ای که برای اکثر مردم جهان دوباره در دسترس طراحی شده است. “، بیلی سورتیز ، از دانشگاه جان هاپکینز.
برای این مطالعه ، تیم تحقیقاتی ابزار خود را در سه آزمایش مورد استفاده قراردادند تا اطمینان حاصل شود که در شرایطی مشابه سینه انسان می تواند به اندازه کافی سرد باقی بماند و با موفقیت بافت های تومور را از بین ببرد.

در آزمایش اول ، تیم تحقیقاتی با استفاده از ابزاری روی شیشه های ژل سونوگرافی ، که از نظر ترمودینامیکی از بافت پستان انسان تقلید می کند ، برای تعیین اینکه آیا می تواند با موفقیت به دمای استاندارد انجماد برسد ، باعث از بین رفتن بافت ها و تشکیل گلوله های یخی سازگار می شود.
در تمام آزمایشات ، این گلوله های یخی به اندازه کافی بزرگ تشکیل شده و به دمای زیر -40 درجه سانتیگراد رسیده است ، که دمای استاندارد انجماد برای مرگ بافت را برای دستگاه های مشابه در ایالات متحده دارد.

برای آزمایش دوم ، تیم 9 موش با 10 تومور سرطان سینه را درمان کرد. پس از آن ، آنها به بافتهای زیر میکروسکوپ نگاه کردند و تأیید کردند که این ابزار با موفقیت 85 درصد یا بیشتر بافت ها را برای همه تومورها از بین برد.
سرانجام ، این تیم توانایی این ابزار را برای رسیدن به درجه حرارت به اندازه کافی سرد برای تخریب بافت در کبد طبیعی یک خوک ، که دمایی مشابه سینه انسان دارد ، آزمایش کرد.

این دستگاه با موفقیت توانست در تمام مدت آزمایش به اندازه کافی سرد بماند تا بافت هدف را از بین ببرد.

لینک مطلب

 

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code