این اقدام پس از آن صورت گرفت که گروهی از محققان UMN در حال ارسال یک سری تعهدات کد مخرب یا وصله هایی بودند که به طور عمدی آسیب پذیری های امنیتی را در پایگاه کد رسمی لینوکس ، به عنوان بخشی از فعالیت های تحقیقاتی خود وارد می کردند.

علاوه بر این ، نگهدارندگان پروژه هسته لینوکس تصمیم گرفته اند همه commit های کدی را که از گذشته ارسال شده اند ، برگردانند.

در یک تصمیم نادر ، نگهدارندگان پروژه هسته لینوکس، دانشگاه مینه سوتا (UMN) را از مشارکت در پروژه منبع باز لینوکس منع کرده اند.

محققان UMN مرتکب جرم شده اند و تمام تغییرات آنها در کد هسته لینوکس به حالت قبل برگشت

امروز ، Greg Kroah-Hartman ، یک توسعه دهنده اصلی هسته لینوکس ، همکاری دانشگاه مینه سوتا (UMN) در پروژه هسته منبع آزاد لینوکس را ممنوع کرده است.

Kroah-Hartman همچنین تصمیم گرفت همه تغییرات ارسال شده از هر آدرس ایمیل UMN را برگرداند.

لیست کلیه تغییرات در کد که توسط Greg Kroah-Hartman برگشت خورده است را اینجا می توانید ببینید

 

توجیه سازنده برای انجام این مرحله این است:

“مشخص شده است که commit های ارسال شده از آدرس های umn.edu @ با سو نیت ارسال شده اند تا سعی کنند توانایی جامعه هسته را برای بررسی تغییرات” مخرب شناخته شده “آزمایش کنند.”

“به همین دلیل ، همه موارد ارسالی از این گروه باید از ریشه هسته لینوکس برگردانده شوند و برای تعیین اینکه آیا در واقع یک اصلاح معتبر هستند ، باید دوباره بررسی شوند.”

Kroah-Hartman در مجموعه ای از نامه های الکترونیکی منتشر شده گفت: “تا زمانی که کار کامل شود ، [ما این تغییر را حذف می کنیم] تا اطمینان حاصل کنیم که مشکلی در کد کد وارد نمی شود.”

هکر ها سورس کد فایروال StormShield را به سرقت بردند

براساس گزارشات محققان تلاش کرده اند  نقص عدم ارجاع اشاره گر NULL (CVE-2019-15922) را دوباره در کد وارد کنند

محققان UMN این اتهامات را “تهمت” می نامند و آنرا رد کرده اند
بلافاصله یکی محققان به نام آدیتیا پاکی ضمن رد این اتهامات از کروآ-هارتمن خواستند تا  از اتهامات ناشایست به آنها خودداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code