Google Chrome برای اصلاح آسیب‌پذیری به نیاز فوری به‌روزرسانی دارد. شاید از به روزرسانی Chrome خسته شده باشید (آخرین به روزرسانی فوری در ماه گذشته انجام شد) ، اما دوباره باید بروزآوری را انجام دهید دلیل خوبی هم دارد: مجرمان اینترنتی قبلاً از این آسیب پذیری استفاده کرده اند.
CVE-2021-21193 چیست؟

هشدار مهم به همه کاربران: Google Chrome را بلافاصله بروزرسانی نمایید

 

در تاریخ 12 مارس ، گوگل نسخه 89.0.4389.90 پایدار را برای Chrome منتشر کرد ، پنج آسیب پذیری را وصله کرد ، سه مورد با درجه شدت بالا. یکی از آنها ، CVE-2021-21193 ، شایسته توجه ویژه است. این یک آسیب پذیری در موتور مرورگر Google Chrome است به نام Blink.

این یک آسیب پذیری Use-After-Free (UAF) است ، به این معنی که Blink در پاک کردن حافظه مشکل داشت. عواقب معمول حملات به آسیب پذیری های Use-After-Free (UAF) ، خرابی داده ها و اجرای خودسرانه کد است ، اگرچه هیچ اطلاعاتی درباره آنچه در این مورد خاص اتفاق می افتد در دسترس نیست. Google معمولاً جزئیات بیشتری را پس از به روزرسانی مرورگرهای بیشتر کاربران به اشتراک می گذارد.

یک محقق امنیتی ناشناس CVE-2021-211193 را در تاریخ 9 مارس گزارش کرد و گوگل فقط در عرض سه روز به سرعت آن را برطرف نمود . این عجله ممکن است ناشی از بهره برداری از آسیب پذیری در دنیای واقعی باشد. کلاهبرداران قبلاً از این آسیب پذیری استفاده کرده اند و این دلیل کافی است تا همه باید Google Chrome ASAP را بروزاوری نمایند.

لینک مطلب

آسیب پذیری های متعدد در Google Chrome امکان اجرای خودسرانه کد را دارد هرچه سریعتر بروزآوری کنید

 

Google Chrome اکنون در ویندوز 20٪ حافظه کمتری استفاده می کند.

دلیل قطعی سرویس های گوگل چه بود؟

 

چگونه ایستگاه فضایی بین المللی ISS امنیت سایبری را امکان پذیر می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code