شیوع ویروس کرونا باعث تغییر ناگهانی و گسترده در سراسر جهان شده است. اقدامات لازم فاصله بین اجتماعی بر همه ما تأثیر می گذارد. بخش عمده ای از جامعه که بیش از سایرین تحت تأثیر این اقدامات قرار گرفته است ، شاغلان هستند. در حالی که اصنافی با مشاغلی مانند رستوران ها و خرده فروشان  مجبور شده است ساعات کاری خود را تغییر دهد ، مدل های تجاری خود را تغییر دهد یا درهای خود را کاملاً ببندد ، هنوز هم میلیون ها شغل وجود دارد که می تواند در خانه انجام شود ، خارج از محیط کار معمول دفتر.

سازمان ها باید خود را با شرایط رخ داده برای برآوردن نیاز کارمندان سازگار نمایند و اطمینان حاصل کنند که آنها تولیدی ، باانگیزه و ایمن باقی می مانند. از آنجایی که از بسیاری از ما خواسته شده است تا به روش های جدیدی کار کنیم تا بتوانیم با همکاران و مشتریان خود در ارتباط باشیم ، یادآوری چالش های شغلی و شخصی کار در خانه به صورت دائمی مهم است. کاملاً واضح است که این وضعیت بسیاری از مسائل و مشکلات حاشیه ای را وارد زندگی ما کرده است. یک نظرسنجی که در آوریل سال 2020 انجام شد ، در حالی که اوضاع به سرعت در حال تغییر بود ، نشان داد که تقریباً نیمی (46٪) از پاسخ دهندگان قبلاً هرگز از خانه کار نکرده اند و بنابراین ، کاملاً آماده چنین تغییراتی نیستند.

در مورد مسائل اجتماعی و بهره وری ناشی از شرایط جدید کار حرفهای زیادی برای گفتن وجود دارد ، اما در واقع همه چیز بد نبود ، زیرا کار از راه دور در بعضی موارد به افراد کمک می کرد تا تعادل کار و زندگی بهتری داشته باشند و حتی بیشتر سازنده.

چه چیزی تغییر کرد: لذت ناخوشایند و عدم تعادل در زندگی و کار

کار از راه دور یک پدیده کاملاً جدید نیست. در مورد مزایای آن سالها بحث شده است در بعضی از صنایع مانند IT ، کار از راه دور کاملاً گسترده بوده است. سال گذشته ، کسپرسکی برخی از نکات مثبت کار از راه دور را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. این تحقیق برخی از مهمترین مزایای کار از راه دور ، از جمله افزایش بهره وری کارکنان ، بهبود تعادل کار و زندگی و کاهش غیبت را برجسته کرده است. وضعیت در جهان در سال جاری امکان تأیید چنین فرضیاتی را فراهم کرده است.

در همان زمان ، حرکت عظیم به سمت کار از راه دور داوطلبانه نبود – کارمندانی که مجبور به کار در خانه شدند همیشه از این فرصت استقبال نمی کردند زیرا مجبور بودند با چالش های جدید مقابله کنند. با این حال ، آنها همچنین برخی از مزایای اساسی را کشف کرده اند:

مشاهده بخش دوم مطلب

لینک مطلب

 

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code