سیستم های SEPE ، آژانس دولتی کار اسپانیا پس از حمله باج افزار که بیش از 700 دفتر آژانس در سراسر اسپانیا را هدف قرار داد ، از دسترس خارج شد.

“در حال حاضر ، کار با هدف بازگرداندن خدمات اولویت دار در اسرع وقت انجام می شود ، از جمله پورتال خدمات استخدام عمومی دولت و سپس به تدریج سایر خدمات به شهروندان ، شرکت ها ، دفاتر مزایا و استخدام” ، نقل قول از وب سایت آژانس .

باج افزار Ryuk اکنون قابلیت گسترش به سایر دستگاه های LAN ویندوز دارد

 

“مهلت درخواست برای مزایا به همان میزانی که برنامه ها از سرویس خارج شده اند تمدید می شود. به هیچ وجه این وضعیت بر حقوق متقاضیان مزایا تأثیر نخواهد گذاشت.”

Gerado Guitérrez مدیر SEPE تایید کرد که سیستم های شبکه آژانس توسط اپراتورهای باج افزار Ryuk رمزگذاری شده اند. وی همچنین گفت که داده های شخصی ، حقوق و دستمزد و مزایای بیکاری پس از حمله باج افزار تحت تأثیر قرار نگرفت. گویتررز افزود: “اطلاعات محرمانه ایمن است. سیستم تولید حقوق و دستمزد تحت تأثیر قرار نمی گیرد و پرداخت مزایای بیکاری و ERTE به طور عادی پرداخت می شود.”

با این حال ، طبق گفته CSIF (Central Sindical Independiente y de Funcionarios) ، اتحادیه کارگران کارمندان اداری اسپانیا ، این حمله باعث شده است که صدها هزار قرار ملاقات از طریق آژانس در سراسر اسپانیا به تأخیر بیفتد.

این باج افزار همچنین فراتر از ایستگاه های کاری SEPE گسترش یافته و به لپ تاپ های کارکنان از راه دور آژانس رسیده است.

حمله باج افزار Ryuk به سیستم های SEPE ، آژانس دولتی کار اسپانیا

لینک مطلب

 

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code