توسعه دهنده بازی های ویدیویی Cyberpunk 2077 مورد حمله سایبری قرار گرفت .

سازنده لهستانی بازی های ویدیویی CD Projekt RED ، شرکت پشتیبان The Witcher و Cyberpunk 2077 ، گفت که هکرها روز سه شنبه در یک “حمله سایبری هدفمند” داده ها را به سرقت برده اند.

این شرکت در توییتر خود گفت: “یک گروه هکر ناشناس به شبکه داخلی ما دسترسی پیدا کرد ، داده های خاص متعلق به گروه سرمایه گذاری  CD PROJEKT را سرقت  و پیغام  باج خواهی گذاشت.”

سازنده بازی گفت این حادثه روز دوشنبه رخ داده و با پلیس تماس گرفته است.

CD Projekt نسخه ای از پیغام  باج خواهی را منتشر کرد که در آن هکرها ادعا می کردند کدهای منبع Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 و همچنین اسناد اداری داخلی را به سرقت برده اند.

در این پیغام  باج خواهی آمده است: “اگر  ما به توافق نرسیم ، سورس کد های شما به صورت آنلاین فروخته می شود یا به در دسترس عموم قرار می گیرد سرمایه گذاران اعتماد خود را به شرکت شما از دست خواهند داد و سهام حتی پایین تر خواهد شد.”

سهام CD Projekt در بورس سهام ورشو حدود ساعت 0900 به وقت گرینویچ 5.2 درصد افت داشت.ماه گذشته پس از تمجید  میلیاردر فناوری Elon Musk از آن ، این سهام دوباره افزایش یافت.

این شرکت گفت حتی اگر تهدید هکرها عملی گردد تسلیم خواسته ها و مذاکره با آنها نخواهد شد

در این گزارش آمده است: “ما در حال برداشتن اقدامات لازم برای کاهش پیامدهای چنین آن هستیم و تأیید کنیم که از نظر ما سیستم های به خطر افتاده حاوی هیچ گونه اطلاعات شخصی بازیکنان یا کاربران نبوده اند”

لینک مطلب

 

هشدار مهم بدافزار و باج افزار نهفته در بازی Cyberpunk 2077

حمله های باج افزار جهانی در سال 2020 و 4 تا از خطرناکترین آنها

حملات باج افزار هنگامی که به شما ضربه وارد کرد، دیگر تجارت شما مانند گذشته نخواهد بود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code