بزرگترین بازار دارک وب غیرقانونی جهان غیر فعال شد.

بزرگترین بازار غیرقانونی دارک وب جهان در یک عملیات بین المللی شامل آژانس های اجرای قانون در استرالیا ، دانمارک ، آلمان ، مولداوی ، سوئیس ، اوکراین ، انگلستان و ایالات متحده آمریکا آفلاین شده است.

در زمان بسته شدن ، DarkMarket تقریباً نیم میلیون کاربر و بیش از 2400 فروشنده داشت که طیف وسیعی از کالاهای غیرقانونی را می فروشند. از جمله کالاهایی که برای فروش تبلیغ می شد ، جزئیات کارت اعتباری سرقت شده ، داروهای غیرقانونی ، پول های تقلبی ، سیم کارت های ناشناس و بدافزار وجود داشت.

حداقل 320،000 معامله از طریق بازار انجام شده است که شامل انتقال بیش از 4650 بیت کوین و 12،800 مونرو (مبلغی معادل بیش از 170 میلیون دلار) است. DarkMarket به دلیل قرارگیری در دارک وب ، فقط برای کاربران اینترنت با ابزارهای خاص پنهان سازی هویت قابل دسترسی بود.

اداره تحقیقات جنایی مرکزی در اولدنبورگ آلمان سایت را از بین برد و سرورهای آن را روز دوشنبه خاموش کرد. این تعطیلی به دنبال بازداشت آخر هفته یک شهروند 34 ساله استرالیایی در نزدیکی مرز آلمان و دانمارک انجام شد که مسئول این سایت است.

دادستان های آلمان در شهرهای کوبلنز و اولدنبورگ روز سه شنبه گفتند که آنها “احتمالاً بزرگترین بازار غیرقانونی دارک نت” را تعطیل کردند.

در بیانیه ای که امروز منتشر شد ، یوروپول گفت: “تحقیقاتی که توسط واحد جرایم اینترنتی دادستانی عمومی کوبلنز انجام شد ، به مأموران تحت حمایت دفتر پلیس جنایی فدرال آلمان (BKA) اجازه داد تا بازار را بیابند و ببندند ، سرورها را خاموش کنند و زیرساخت های جنایی را توقیف کنند – بیش از 20 سرور. در مولداوی و اوکراین – .

“داده های ذخیره شده به محققان برای بررسی بیشتر تعدیل کنندگان ، فروشندگان و خریداران کمک فراوانی خواهد کرد.”

مقامات آلمانی می گویند کاوش کشف دارک مارکت نتیجه تلاش مشترک چند ماهه آژانس های اجرای قانون بین المللی بوده است. اقدام اجرای قانون علیه DarkMarket ناشی از تحقیقات گسترده تری بود که منجر به از بین بردن ارائه دهنده خدمات میزبانی وب سایت CyberBunker در جنوب غربی آلمان در سپتامبر 2019 شد.

DarkMarket که در آخر هفته از بین برده شد ، جدا از بازار دارک وب قبلی  Darkmarket است، که در سال 2008 پس از نفوذ یک عامل FBI به آن تعطیل شد.

لینک مطلب

باور کنید که شما می توانید جلوی حمله های باج افزار ها بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code