گفته می شود بخشی از باند مجرمان باج افزار Egregor در اوکراین دستگیر شده اند.

بر اساس گزارشی از ایستگاه رادیویی France Inter ، مجرمان اینترنتی متعددی که به باند باج افزار Egregor متصل بوده اند اخیراً دستگیر شده اند.

هشدار FBI در خصوص شیوع باج افزار Egregor

هنوز مشخص نیست که مظنونانی در بازداشت هم در فرانسه و هم در اوکراین وجود دارند یا خیر ، اما فرانسه اینتر  می گوید:

این یک عملیات عظیم بین اوکراین و فرانسه بود. از روز سه شنبه [هفته گذشته] ، پلیس در دو کشور در تلاش برای از بین بردن یک گروه جرایم اینترنتی که مظنون به آغاز صدها حمله باج افزار از سپتامبر 2020 است بوده و  پلیس تعدادی از هکرها را که مظنون به همکاری با آنها بودند ، را دستگیر کرده است  باند جرایم اینترنتی Egregor ، پشتیبانی هک ، لجستیکی و مالی را ارائه می دهد.

جرایم سایبری دو بازی

Egregor ، مانند بسیاری دیگر از باج افزارهای معاصر ، فقط به رمزگذاری پرونده های شما و سپس باج خواهی از شما برای پرداخت هزینه رمز رمزگشایی متکی نیست.

این داده های به سرقت رفته به عنوان مبنای دوم ، شاید حتی ترسناک تر برای اخاذی مورد استفاده قرار می گیرد.

به قربانی گفته می شود که نه تنها در صورت پرداخت هزینه ، رمز رمزگشایی را دریافت می کند و بنابراین می تواند تجارت خود را دوباره راه بیندازد ، بلکه داده های سرقت شده آنها نیز حذف شده و به طور کلی با جهان به اشتراک گذاشته نمی شود.

با توجه به اینکه داده های سرقت شده توسط مهاجمان باج افزار اغلب شامل اسرار شرکت و اطلاعات شخصی در مورد مشتریان است ، کلاهبرداران شمشیر افشای داده های نقض داده ها و همچنین محاصره تجارت رمزنگاری را بر سر قربانیان خود نگه داشته اند.

Egregor ، همراه با بسیاری از باندهای باج افزار دیگر ، حتی سایت تبلیغاتی خود را در وب تاریک اداره می کند ، جایی که شرکت هایی که حاضر به پرداخت هزینه نیستند اطلاعات آنها فاش می شود.

بر اساس گزارش France Inter ، به نظر نمی رسد که بازیگران اصلی در عملیات Egregor از بین رفته باشند ، بلکه یک دسته از افراد وابسته  شناسایی و دستگیر شده اند.

با این حال ، گزارشی از ZDNet ادعا می کند که زیرساخت Egregor – سرویس های وب زیرین که وابسته های باند را در تجارت حفظ می کنند – از جمعه گذشته آفلاین بوده است ، از جمله صفحات  افشای داده ها و سرورهایی که عملیات را کنترل می کنند از خود بدافزار.

لینک مطلب

 

حمله های باج افزار جهانی در سال 2020 و 4 تا از خطرناکترین آنها

 

داستان سال 2020 : کار از راه دور قسمت دوم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code