بالگرد Ingenuity ناسا با موفقیت در سطح مریخ فرود آمد بالگرد Ingenuity ناسا یک قدم به اولین پرواز خود به مریخ نزدیک است.

روز شنبه ، آژانس فضایی اعلام کرد که هلی کوپتر توسط مریخ نورد Perseverance با موفقیت در سطح سیاره زمین قرارداده شده است ، که اساساً تاکنون به عنوان تاکسی فضایی ، ایستگاه شارژ و بخاری Ingenuity عمل کرده است.

از زمان ورود به مریخ در ماه فوریه ، هلی کوپتر 4 پوندی (1.8 کیلوگرمی) ناسا 80 میلیون دلاری به شکم مریخ نورد Perseverance متصل شده بود. با این حال ، اخیراً ، استقامت درایت را به مقصد می رساند: یک میدان هوایی 33 در 33 فوت (10 در 10 متر) ، که به دلیل صافی و عدم چاله انتخاب شده است ، جایی که برای اولین بار ، پرواز کنترل شده یک هواپیما در یک سیاره دیگر امکان پذیر خواهد شد.

هنگامی که استقامت به نقطه دقیق ناسا خواست که در میدان هوایی باشد ، روند پیچیده استقرار آغاز شد. این رویداد چند روزه شامل چرخش بالگرد از حالت افقی به حالت عمودی ، گسترش پاهای آن و شارژ شش سلول باتری Ingenuity از طریق Perseverance برای آخرین بار بود.

عصبی ترین لحظه ، بدون شک ، در روز شنبه رخ داد که مریخ نورد Ingenuity را از ارتفاع 10 اینچ (10 سانتی متر) به سطح مریخ انداخت. همانطور که اکنون همه می دانیم ، این عمل یک موفقیت عالی بود.

293 میلیون مایل (471 میلیون کیلومتر) سفر آن باNASA Persevere و در نهایت به مانند یک قطره  از ارتفاع 4 اینچ (10 سانتی متر) از شکم مریخ نورد به سطح مریخ فرود آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code