اینتل امروز در CES 2021 اعلام کرد که شناسایی باج افزار مبتنی بر سخت افزار را به پردازنده های کلاس تجاری Core vPro نسل 11 که تازه معرفی شده اند ، اضافه کرده است.

این تشخیص های مبتنی بر سخت افزار با استفاده از فناوری شناسایی تهدیدات Intel (Intel TDT) و Hardware Shield که مستقیماً روی پردازنده مرکزی در زیر سیستم عامل و لایه های سیستم عامل اجرا می شوند ، انجام می شود.

Intel Hardware Shield یک ویژگی امنیتی داخلی است که مستقیماً به سخت افزار پردازنده مربوط می شود و دارای قابلیت های ذیل است:

Intel TDT از تله متری سخت افزاری برای شناسایی بدافزار بدون پرونده ، رمزنگاری ، بدافزار چند شکلی و باج افزار در زمان واقعی بر اساس معیارهای پردازنده و تشخیص رفتار استفاده می کند. با کشف تهدید ، TDT سیگنالهایی را به نرم افزار امنیتی یکپارچه با سیستم عامل ارسال می کند تا از تهدید مطلع شود.
Intel TDT همچنین به نرم افزار امنیتی اجازه می دهد اسکن حافظه را برای عملکرد بهتر در موتور گرافیکی پردازنده Intel بارگیری کند.
از آنجا که این ویژگی ها مستقیماً روی پردازنده مرکزی و قبل از هر نرم افزاری از جمله BIOS و سیستم عامل اجرا می شوند ، از مخفی شدن بدافزار  در سطح سخت افزاری جلوگیری می کند.

Using the CPU counters and metrics exposed by TDT

Cybereason برای حفاظت از باج افزار مبتنی بر سخت افزار با اینتل همکاری می کند

به عنوان بخشی از اعلامیه امروز ، شرکت امنیتی Cybereason اعلام کرد که آنها می خواهند پلت فرم امنیتی خود را با TDT اینتل ادغام کنند تا شناسایی باج افزار مبتنی بر سخت افزار را انجام دهند.

“این همکاری با اینتل برای افزودن شناسایی تهدیدات مبتنی بر CPU ، سابقه طولانی ما و قابلیت های پیشرو در صنعت را در شناسایی و ریشه کن کردن باج افزار تقویت می کند. ترکیبی از بهترین کلاس سخت افزاری ، نرم افزاری و دانش فنی ، دید کاملاً کاملی برای پایان دادن به دوران زورگیری مضاعف برای مدافعان فراهم می کند که در حال حاضر هر ساله صدها میلیون هزینه برای سازمان ها در پی دارد. ” Lior Div بنیانگذار و مدیرعامل  Cybereason.

با استفاده از شمارنده های CPU و معیارهای TDT شرکت Cyberreason مزایای این تکنیک را به شرح ذیل بیان می کند :

طبق گفته های Cybereason و Intel ، این مشارکت اولین مورد استفاده مستقیم از سخت افزار رایانه برای شناسایی باج افزار است.

“Ransomware در سال 2020 یک تهدید امنیتی بود ، تنها نرم افزار برای محافظت در برابر تهدیدهای مداوم کافی نیست. پلت فرم جدید در یازدهمین نسل Core vPro ما اولین قابلیت شناسایی تهدید را با استفاده از سیلیکون در صنعت فراهم می کند و محافظت بر اساس سخت افزار مورد نیاز در برابر این نوع حملات را ارائه می دهد. “

باور کنید که شما می توانید جلوی حمله های باج افزار ها بگیرید

حمله های باج افزار جهانی در سال 2020 و 4 تا از خطرناکترین آنها

هشدار FBI در خصوص شیوع باج افزار Egregor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code