ایالات متحده جان مک آفی را به جرم کلاهبرداری در ارزهای رمزنگاری شده ، پولشویی متهم می کند
دادستان های فدرال ایالات متحده جان مک آفی ، بنیانگذار شرکت امنیت سایبری مک آفی و مشاور اجرایی وی جیمی گیل واتسون جونیور را به جرم کلاهبرداری در زمینه ارزهای رمزپایه و پولشویی متهم کردند.

در کل ، طبق اسناد دادگاه ، مک آفی بنیانگذار نرم افزار ضد ویروس “مک آفی”، واتسون و سایر اعضای تیم مک آفی توانستند بیش از 13 میلیون دلار با استفاده از روش طرح پمپ و تخلیه ارز رمزنگاری کلاهبرداری نمایند.

کلاهبرداری های آنلاین به دلیل ویروس کرونا 70 درصد افزایش یافته است

 

حساب توییتر  برای کلاهبرداری ارزهای رمزنگاری شده مورد استفاده قرار گرفته است

بین دسامبر 2017 و ژانویه 2018 ، آنها بیش از 2 میلیون دلار سود غیرقانونی از طریق  اسکالپ آلتکوین کسب کردند ، عملی جعلی که به عنوان طرح “پمپ و تخلیه” شناخته می شود.

از دسامبر 2017 تا 2018 ، آنها با اجرای یک طرح موازی برای تبلیغ پیشنهادات اولیه سکه (ICO) چندین استارت آپ در حالی که پولی را که از سرمایه گذاران ICO دریافت می کنند ، پرداخت می کنند ، تقریباً 11 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

بین دسامبر 2017 و اکتبر 2018 ، مک آفی ، واتسون و یکی دیگر از اعضای تیم نیز درآمد دارایی دیجیتال را که ناشی از طرح های scalping و ICO است ، شستشو دادند.

آدری اشتراوس ، دادستان ایالات متحده منهتن گفت: “گفته شد متهمان از حساب توئیتر مک آفی برای انتشار پیام هایی برای صدها هزار نفر از پیروان توییتر خود استفاده می کردند که از طریق اظهارات دروغین و گمراه کننده ارزهای رمزنگاری شده مختلفی را پنهان می کردند تا انگیزه های واقعی و شخصی خود را پنهان کنند.”

“مک آفی ، واتسون و سایر اعضای تیم رمز ارز مک آفی بیش از 13 میلیون دلار از سرمایه گذارانی که آنها را با برنامه های جعلی خود قربانی کرده اند ، دریافت کردند.”
مک آفی در حال حاضر در اسپانیا بازداشت شده است

آنها در یک کیفرخواست هفت گانه متهم شدند ، که هر یک از آنها حداکثر مجازات های بین 5 تا 20 سال زندان را خواهد داشت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز در یک اقدام اجرایی جداگانه علیه McAfee شکایت مدنی ارائه داده است.

مک آفی به اتهامات جداگانه فرار مالیاتی که سال گذشته توسط بخش مالیات وزارت دادگستری آمریکا تشکیل شد ، دستگیر شد و هم اکنون در اسپانیا بازداشت است.

لینک مطلب

 

هکرها سطح مواد شیمیایی در یک مرکز تصفیه آب در فلوریدا را دستکاری کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code