سرویس هواشناسی انگلیس، Met Office ،اعلام کرد توافق نامه چند میلیون پوندی را با این شرکت فناوری در مورد این پروژه منعقد کرده است که پیش از این قرار بود 1.2 میلیارد پوند (1.6 میلیارد دلار) بودجه دولت دریافت کند.

در حالی که انگلستان از یک ابر رایانه آب و هوا – که می تواند 16000 تریلیون محاسبه در ثانیه را انجام دهد – برخوردار است ، ماشین جدید دو برابر قدرتمندتر خواهد بود. با دسترسی به مدل سازی دقیق تر آب و هوا ، انگلیس امیدوار است که زیرساخت های حمل و نقل شهری و شهری خود را در آینده محافظت کند تا از آنها در برابر حوادث شدید آب و هوایی محافظت کند. این سیستم در جنوب انگلستان واقع شده و از طریق انرژی 100 درصد تجدید پذیر تأمین می شود که پیش بینی می شود این قابلیت در سال اول بهره برداری 7،415 تن CO2 صرفه جویی کند.

هنگامی که تابستان سال آینده روشن و راه اندازی شود، ابر رایانه شبیه سازی دقیق پیش بینی های محلی را برای کمک به سرویس های اضطراری در برابر باران شدید و جاری شدن سیل ارائه می دهد. این سیستم جدید می تواند مزیتی برای جوامع روستایی باشد که سال گذشته طوفان های مختلف آن را تحت تأثیر قرار داده و منجر به درخواست دولت برای ایجاد سیستم های زهکشی پایدارتر شده است.

به گفته دانشمندان ، از سال 2007 تقریباً هر سال انگلیس سیل بزرگی را تجربه می کند. ابر رایانه موجود Met Cray XC40 تا حدی به داده های ارسالی از مردم متکی است تا پیش بینی های آب و هوای مناطق دورافتاده انگلستان را پیش بینی کند.

طبیعتاً مایکروسافت به دلیل تبحر در محاسبات ابری و کوانتومی وارد کار شده است. این شرکت یک میلیارد دلار در راه اندازی “ابر رایانه” Azure میزبان Open AI هزینه کرده است که برای آزمایش مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ ساخته شده است که با دارا بودن 285000 هسته پردازنده و 10،000 GPU ، این دستگاه را معادل پنج سیستم برتر سریع در جهان می داند. در حال حاضر ، عنوان قدرتمندترین ابر رایانه جهان متعلق به Fugaku ژاپن است.

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code