فعالیت های غیرقانونی مجرمان اینترنتی در اثر آتش سوزی شدید در مراکز داده استراسبورگ یکی از بزرگترین ارائه دهندگان میزبانی وب در جهان مختل شده است.

آتش سوزی در ساعت 00:47 روز 10 مارس در یک اتاق از مرکز داده SBG2 ، متعلق به OVHcloud آغاز شد. SBG2 به طور کامل در شعله های آتش نابود شد ، که چهار اتاق مرکز داده SBG1 را نیز ویران کرد و باعث خاموش شدن سرورها در SBG3 و SBG4 شد.

برای خاموش کردن آتش بیش از 100 نفر از آتش نشانان که با یک قایق پمپ در رودخانه راین کار می کردند بیش از شش ساعت طول کشید که هنوز علت آن مشخص نشده است.

OVH گفت که یک تیم 60 نفره برای اتصال شبکه تلفن همراه و واحدهای برق در محل کار می کند و “متعهد به ارائه حدود 15000 سرور جدید در هفته های آینده است.”

طبق به روزرسانی ارسال شده در روز یکشنبه ، 14 مارس ، شبکه های داخلی SBG1 ، SBG3 و SBG4 در 17 مارس مجدداً مستقر می شوند و برنامه ریزی مجدد تدریجی برای 22 مارس برنامه ریزی شده است.
این شرکت گفت: “برای مشتریانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند ، ما در مراکز داده های Roubaix (RBX) و Gravelines (GRA) زیرساخت های جایگزین (Bare Metal ، Cloud Private Cloud و Public Cloud عمومی) ارائه می دهیم.”

این آتش سوزی در ابتدا باعث شد 3.6 میلیون وب سایت در 464000 دامنه مجزا آفلاین شوند ، از جمله سایت های خبری ، بانک ها ، خدمات پست الکترونیکی و فروشگاه های آنلاین فروش PPE.

از جمله سایتهایی که تحت تأثیر قرار گرفته اند ، وب سایت آژانس صدور گواهینامه وسیله نقلیه دولت انگلیس ، سایتی متعلق به بازرسان مالی لهستان و سایت خرید دولت فرانسه Plateforme des achats de l’Etat بوده است.

سایت مانیتور شبکه Netcraft گزارش داد که بیشترین دامنه کد سطح (ccTLD) تحت تأثیر کد کشور .fr  قرار دارد که حدود 1.9% دامنه های .fr می باشد “

Costin Raiu ، مدیر تیم تحقیق و تجزیه و تحلیل جهانی (GReAT) در آزمایشگاه کسپرسکی ، در توییتر خود تأثیرات آتش سوزی در جامعه جنایی سایبری را بیان کرد.

رایو گفت: “از 140 سرور شناخته شده C2 ​​که ما در OVH ردیابی می کنیم و توسط APT و گروه های مجرمانه پیچیده استفاده می شوند ، تقریبا 64٪ هنوز آنلاین هستند.”

 لینک مطلب

بزرگترین بازار غیرقانونی دارک وب جهانی آفلاین شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code